Jihlava
+420 608 557 301
dkbystrouska@gmail.com

O nás

Přicházejí takhle z bříška,
děti bystré jako liška.
V Bystroušce jsme zacílili,
aby bystrost neztratili.

Cílem Bystroušky je vytvořit pohodovou skupinu předškolních dětí, která bude v bezpečí a jistotě prožívat denní aktivity, zatímco rodiče budou v práci. Pokud se později rozhodnete, že dítě do klasické školy dát nechcete, nabídneme Vám domácí vzdělávání Vašeho dítěte na principech naší domácí školky Bystroušky, tedy na principech unschoolingu a respektující komunikace. Nebojíme se totiž smíšených skupin mladších a starších dětí.

V Bystroušce pomůžeme Vašemu dítěti poznat dobře samo sebe – předně své kvality, o které pak bude svůj život nadále opírat – pokud se pro to samo rozhodne.

Bystrouška nabízí Vašim dětem prostor jako doma – útulný menší byt se zahradou a pískovištěm, pět minut od cyklostezky a čtvrthodinky od centra Jihlavy.

Kapacita Bystroušky je pouze 7 dětí. Takto malá skupinka nám umožňuje naprosto individuální přístup.

Kdo stojí za domácí školou Bystrouška?

Bc. Kateřina Matoušková

Zakladatelka domácí školky Bystrouška, rodilá jihlavačka, vystudovaná sociální pracovnice, obětavá žena s duší zvídavého dítěte.

„Mateřská a rodičovská dovolená ve mně otevřela bránu k dětem, ke světu plného zvídavosti, jasných myšlenek, otevřenosti, opravdovosti, bezpodmínečné lásky a laskavosti. Ve svém pracovním životě jsem pečovala o seniory, o sociálně znevýhodněné děti a lidi s mentálním postižením, nicméně mateřství mě ujistilo, že chci být obklopena dětmi, chci se jim naplno věnovat a objevovat úžasně bohatý dětský svět.

Jsem velmi komunikativní blíženec, extrovertka se smyslem pro humor, odvážná žena vyhledávající dobrodružství, trpělivá, laskavá, zodpovědná a důsledná.“